Brīnumlīdzeklis - Avene
  • Publicēts : 26-Jan-2017
  • Publicēts: Veselība
Avenes - viena glāze aveņu dienā nodrošina organismu ar tam nepieciešamo C vitamīna diennakts devu. Ārstnieciskiem nolūkiem ievāc ogas, lapas, saknes un ziedus. Ogas ievāc, kad ir nogatavojušās, sausā laikā. Lapas ievāc pavasarī, ziedēšanas laikā. Saknes ievāc vēlā rudenī vai ziedēšanas laikā. Drogas var glabāt divus gadus. Dziednieciskiem nolūkiem labāk izmantot savvaļas avenes. Meža aveņu ogas satur arī nedaudz salicilskābes, kurai piemīt antiseptiska, pretreimatisma, temperatūru pazeminoša un sviedrējoša iedarbība. 
Brīnumlīdzeklis - Dzērvene
  • Publicēts : 30-Jan-2015
  • Publicēts: Veselība

Dzērvenes – šīs tumši sarkanās, skābās ogas pozitīvi ietekmē kuņģa – zarnu trakta darbību, mutes veselību, pasargā no nierakmeņu veidošanās, samazina sliktā (zema blīvuma lipoproteīnu), bet paaugstina labā (augsta blīvuma lipoproteīnu) holesterīna līmeni asinīs, palīdz atveseļošanās periodā pēc dažādām infekcijas un sirds-asinsvadu sistēmas slimībām, kā arī samazina risku saslimt ar dažādiem audzējiem. Vislielākais organismam vērtīgo vielu daudzums atrodas svaigās ogās to gatavības stadijā.

Ginkgo
  • Publicēts : 01-Jun-2016
  • Publicēts: Veselība
Ginkgo ir viens unikums ar pagātni (ginkgo biloba, sudraba plūme, vēdekļa lapu koks vai vēdekļkoks) nāk no Dienvidāzijas. Savvaļā tas aug Rietumķīnas kalnos, bet savu sēklu dēļ arī plaši tiek kultivēts Japānā kā tempļu koks. ​Ginkgo ir vasaras koks un rudenī tas savas lapas nomet. Apmēram simts gadu vecs koks var sasniegt augstumu līdz pat 40 metriem. Āzijā ir zināmi koki, kuri sasnieguši pat 1000 gadu vecumu.
Tēja un veselība
  • Publicēts : 10-Jan-2015
  • Publicēts: Veselība

Sen senos laikos tēja bija slavena kā dziedinošs dzēriens un sākotnēji to lietoja ārstējoties no ļoti daudzām kaitēm. Ļaudis pamanīja tās lieliskās īpašības - stimulēt organisma dzīvotspējas, veldzēt slāpes un arī tās spēju sasildīt. Tējas dzēriens sniedz organismam enerģiju, to lietoja kā līdzekli, kas nerosina apetīti.
Nekādā gadījumā tēja neaizvieto pārtikas produktus, tomēr ar to var ilgu laiku izturēt atturēšanos vai lietot pavisam maz un vienkāršu ēdienu, taču saglabājot lieliskas darba spējas.

Žeņšeņs
  • Publicēts : 11-Jan-2015
  • Publicēts: Veselība

Ženšeņa dzimtene ir kalnu un mežu reģions Korejā, Ķīnas ziemeļaustrumi un Sibīrijas austrumu daļa. Šodien žeņšeņa sakne tiek kultivēta arī Eiropā, bioloģiskās audzētavās Vācijā un Šveicē. Ženšens ir daudzgadīgs arāliju dzimtas lakstaugs, 50 - 80 cm augsts. Sakne dzeltenīga vai balta, cilindriska ar 2 - 6 sānsaknēm, pēc ārējā izskata atgādina cilvēka figūru.