Tējas ceremoniju servīzes

Publicēts: Chado veikali Izveidots: 2016-03-15
Tējas ceremoniju servīzes

Tējas salonos "Chado" ir iespējams iegādāties ne tikai tēju, bet arī piemērotus traukus un instrumentus tās pagatavošanai. Pie mums var nopirkt visu, kas nepieciešams tējas ceremonijai.
Tējas ceremonija ir rituāls veids kā gatavot un pasniegt tēju. To praktizē Āzijas kultūrās. 
Ķīnā šo procesu sauc par "tējas mākslu". Japānā to dēvē par "tējas ceļu". 
Tējas ceremonijas dzimtene ir Ķīna. Tējas pasniegšanas rituāls Ķīnā vienmēr bijis jebkuras ēdienreizes neatņemama sastāvdaļa. Ķīniešu kultūrā tēja ir domāta baudai, izcilas smaržas un garšas izjušanai. Taču, lai tā būtu baudāma tā ir pareizi jāaplej - izmantojot īpaši izveidotus traukus, piederumus un pareizas temperatūras ūdeni. 
Japānas tējas ceremonija parasti tiek veikta, kad mājas saimnieks uzņem viesus un kopīgi vēlas izbaudīt atpūtu. Japānā ir vairāki tējas ceremonijas veidi, bet galvenos veidus izdala pēc diennakts laika, kad tie notiek. Kā arī atsevišķa ceremonija paredzēta svētku reizēm. Japānā tējas dzeršanas rituāls norit tējas dārzos, īpašos tējas namiņos. Japānas tējas ceremoniju tēja ir Matcha (augstvērtīgs zaļās tējas pulveris). Tā pagatavošanai nepieciešama īpaša bambusa slotiņa un trauciņš, kurā pulveri sajaukt ar ūdeni un saputot.
Visu nepieciešamo gan Ķīnas, gan Japānas tējas ceremonijai varat atrast Chado veikalos t/c "Rīga Plaza" un t/c "Mols".
Attēlā redzamās servīzes Canton cena 32,90 Eur, paplātes cena 33,80 Eur.