Darjeeling melnā tēja
 • Publicēts : 13-Nov-2017
 • Publicēts: Tējas
Darjeeling - tā sauc novadu Indijā, Bengālijas ziemeļos, Himalaju pakājē. Pirms kādiem 150 gadiem kara ārsts Dr. Kembels iestādīja no Ķīnas atvestās tējas krūma sēklas dārzā, kas atradās ap 2000 m virs jūras līmeņa. Tā aizsākās Dardžīlingas tējas vēsture. Par īstu Darjeeling uzskatāma tikai šajā Indijas provincē kalnu dārzos audzētā tēja. Tādēļ to dēvē arī par tēju - šampanieti.
Elitārā Baltā tēja
 • Publicēts : 29-Aug-2015
 • Publicēts: Tējas
Baltā tēja - to varētu dēvēt par tējas aristokrāti. Tas ir īpaši rets tējas veids, kuru lielākoties apstrādā Fudzjanas provincē, kur daļu baltās tējas produkcijas ievāc no savvaļā augošiem tējas kokiem. Lai izvairītos no fermentācijas, pumpurus pirms kaltēšanas tvaicē, tad ietin speciālā papīrā un vairākas dienas kaltē saulē.
Tējas vākšanas un sagatvošanas procedūra ir īsts meistarklases roku darbs. Baltā tēja ir bagāta ar vērtīgām uzturvielām, augstais polipfenolu saturs, minerāļu, vitamīnu, mikroelementu kopums ir bāze tam, ka jau kopš seniem laikiem baltā tēja tiek izmantota Ķīnas tradicionālajā medicīnā.
Kā pagatavot Mate tēju?
 • Publicēts : 18-Dec-2014
 • Publicēts: Tējas

Tradicionāli Mate tēja tiek pagatavota traukā Calabase, kas ir izgrebts 100% dabīgs pudeļveida ķirbis un tēja tiek sūkta ar speciālu salmiņa Bombilla palīdzību. To var dzert arī gan aukstu, gan saldinātu ar medu vai cukuru. Uzlējums ir dzeltenzaļā krāsā, garša rūgtena, viegli dūmota, nedaudz saldena ar svaiga koka aromātu.

Kas ir Oolong tēja?
 • Publicēts : 18-Dec-2014
 • Publicēts: Tējas

Oolong - tulkojumā no ķīniešu valodas nozīmē Melnā Pūķa tēja, šo tēju uzskata par Tējas imperatoru un raksturīgāko Ķīnas tējas šķirni. Sākotnēji to dāvināja Imperatora galmam, vēlāk to sāka audzēt Imperatora plantācijās speciāli pils vajadzībām. 
Oolonga tējas par tirkīza zaļām dēvē to lapu dēļ. Lapas iegūst šo krāsu sarežģītas tehnoloģiskas apstrādes rezultātā un tā nav vienādi izteikta visām šķirnēm, jo Oolongu vidū ir vairāk un mazāk fermentētas tējas. Tajās ir apvienots svaigs zaļās tējas aromāts un izteiksmīga garša, kas raksturīga sarkanajai (melnajai) tējai. Šai tējai piemīt spēja mainīt garšu un aromātu pēc katra uzlējuma.

Kofeīns un Tanīns tējā
 • Publicēts : 14-May-2015
 • Publicēts: Tējas

Tējas kultūras pētnieki tējas ķimisko sastāvu izzin jau daudzus gadu simtus, līdz mūsu dienām vēl līdz galam nav noskaidrots tās pilnīgs ķīmiskais sastāvs. Uz šobrīdi ir atklātas ap 300 vielām, no tām 260 ir noskaidrota formula, un no tā visa mēs varam secināt, ka tēja ir ļoti daudzveidīga un neizzināta pēc sava sastāva un to turpina pētīt vēl mūsdienās.
Ķīmiskais sastāvs svaigai tējas lapiņai krasi atšķiras no kaltētas. Kaltētā tējā sastāvs ir vēl daudzveidīgāks un pilnīgāks, to apstrādājot notiek nemitīgs pārvērtību process, vienas vielas izzūd kā nebijušas, citas rodas vietā vai savā starpā reaģējot rodas jaunas vielas, ar jaunām pazīmēm un īpašībām.

Lapacho - dabas antibiotika
 • Publicēts : 29-Aug-2015
 • Publicēts: Tējas
Lapacho (Tabebuia avellanedae) - pazīstama kā inku tēja vai Pau d'arco (skudru koks). Tas aug savvaļā Dienvidamerikas lietusmežos, starp Meksiku un Argentīnu. Skaistā vainaga un košo ziedu dēļ to nereti izmanto arī pilsētu apzaļumošanai. No cietās, vērtīgās koksnes ceļ mājas, taisa parketu, gatavo laivas un lauksaimniecības instrumentus, kā arī iegūst ārstniecisku tinktūru ar pretsēnīšu, antibakteriālu un imunitāti stiprinošu iedarbību. 
Tējas gatavošanai izmanto šī koka sarkanīgo mizu, kas satur svarīgus minerālus un mikroelementus. Atšķirībā no melnās vai zaļās tējas, lapacho nesatur kofeīnu un tanīnus, tādēļ ir laba alternatīva tiem, kas izvairās no stimulantu lietošanas.
Matcha tējas pulveris
 • Publicēts : 01-Apr-2015
 • Publicēts: Tējas

Brīnumainā Matcha tēja pieejama Chado tējas un kafijas veikalos! 
Vai zini, kas ir Matcha tējas pulveris, kādi ir labumi no šī vienreizējā produkta un ko mēs no tā varam pagatavot?
Matcha ir augstākās kvalitātes zaļās tējas pulveris. Tradicionāli to uzputo karstā ūdenī ar speciālu slotiņu vai elektrisko mikseri, iegūstot bagātīgu, putojošu dzērienu. Matchas dzēriens ir īpašs, jo tas ir vienīgais veids, kā mēs varam uzņemt visu zaļās tējas lapiņu pilnībā, uzņemot visus tā sastāvā esošos antioksidantus (137 reizes vairāk nekā izdzerot uzlietu zaļās tējas krūzi). Tā ir tīra enerģija!

Pu Erh tēja
 • Publicēts : 01-Dec-2014
 • Publicēts: Tējas

Ķīnā melno tēju dēvē par tēju, kura ir noturēta gadiem.. Pazīstamākā no tām ir Pu Erh tēja, kas nosukta par godu pilsētai, kura atrodas Ķīnas Juņaņņas provincē. 
Pu Erh ir vienīgā tēja, kuras vērtība pieaug ar gadiem... bet garša un smarža kļūst vēl piesātinātāka, biezāka un spēcīgāka.
Pu Erh tēja ir pazīstama savu ārstniecisko īpašību dēļ. Tējas lapas tiek novāktas no īpašiem plato tējas lapu krūmiem, kurus uzskata par tuvu radniecīgiem pašiem senākajiem tējas kokiem.

Rožu pumpuru tēja
 • Publicēts : 19-Aug-2015
 • Publicēts: Tējas

Rožu pumpuri ir ne tikai dekoratīvi, bet arī ļoti vērtīgi un garšīgi tējas tasē. Rožu pumpuru tēja ir ar izcilu rožu aromātu, tā bagāta ar C vitamīnu. Tēja labvēlīgi ietekmē Tavu ķermeni - regulē vēdera izeju un novērš disbakteriozi, nomierina, regulē centrālo nervu sistēmu, novērš bezmiegu un depresiju, stabilizē emocionālo stāvokli.

 

Samazini asinsspiedienu ar Karkādes tēju
 • Publicēts : 28-Jan-2015
 • Publicēts: Tējas

Karkāde ir atspirdzinošs dzēriens, kas pazīstams jau no seniem laikiem, kad to iemīļoja Ēģiptes faroni. 
Karkādes tēja ir brīnišķīgi skaista, ziedoša auga Hibiscus sabdariffa kauslapu ziedi. Ziedi atgādina trompetes formu, tie sastāv no 5 vai vairāk lielām ziedlapām. 
Daudzi cilvēki Karkādi audzē dēļ tās skaistuma, bet nemaz nezin, kādus brīnumus šis augs spēj piedāvāt. 

 

Veselīgā Rooibos tēja
 • Publicēts : 29-Aug-2015
 • Publicēts: Tējas
Rooibos - ir 100% dabīga tēja, kas radusies no gadsimtiem sena Dienvidāfrikas ārstnieciska auga Aspalathus Linearis jeb «Sarkanais krūms», kas aug tikai vienā nelielā kalnainā apvidū Āfrikas dienvidos, kur tas pielāgojies sausajām, karstajām vasarām un ārkārtīgi cietajai augsnei - Cedarberg kalnu reģionā. Rooibos krūmi tiek audzēti no sēklām un pirmo ražu iegūst jau pēc 18 mēnešiem. Vislabāk zināms pēc tā adatveida lapām, no kurām tiek gatavota Rooibos tēja. Lapas netiek plūktas, bet novāktas kopā ar zariem, kuri tiek sasmalcināti, tādā veidā izraisot fermentācijas procesu. 
Zaļā tēja
 • Publicēts : 09-Mar-2013
 • Publicēts: Tējas

Tēja - tik īss vārds, bet ietver sevī veselu bagātību no šķirnēm, krāsām, garšām, smaržām notikumiem un leģendām. 
Zaļās tējas, tāpat kā melnās tējas pamatā ir tējas augs Camellia Sinensis, bet šī tēja apstrādes procesā netiek fermentēta. Līdz ar to zaļajai tējai ir atšķirīga krāsa, garša un īpašības. Pasaulē tā kļūst arvien populārāka, jo ir ne vien patiesi baudāma, bet arī ļoti veselīga. Zaļā tējā ir tanīns, kas darbojas kā spēcīgs antioksidants, tam ir pretiekaisuma un antibakteriāla iedarbība.

ZIEMASSVĒTKU DĀVANAS 2022
 • Publicēts : 14-Nov-2022
 • Publicēts: Tējas
ZIEMASSVĒTKU DĀVANAS 2022