Kas ir Oolong tēja?

Publicēts: Tējas Izveidots: 2014-12-18
Kas ir Oolong tēja?

Oolong - tulkojumā no ķīniešu valodas nozīmē Melnā Pūķa tēja, šo tēju uzskata par Tējas imperatoru un raksturīgāko Ķīnas tējas šķirni. Sākotnēji to dāvināja Imperatora galmam, vēlāk to sāka audzēt Imperatora plantācijās speciāli pils vajadzībām. 
Oolonga tējas par tirkīza zaļām dēvē to lapu dēļ. Lapas iegūst šo krāsu sarežģītas tehnoloģiskas apstrādes rezultātā un tā nav vienādi izteikta visām šķirnēm, jo Oolongu vidū ir vairāk un mazāk fermentētas tējas. Tajās ir apvienots svaigs zaļās tējas aromāts un izteiksmīga garša, kas raksturīga sarkanajai (melnajai) tējai. Šai tējai piemīt spēja mainīt garšu un aromātu pēc katra uzlējuma.
Oolong tējas ievāc rudenī, Fudzijanas, Guanduņas provincēs un Taivānā.
Šo tēju iespējams pagatavot ievērojot zaļās tējas pagatavošanas noteikumus vai pielietojot daudz izsmalcinātāko Kung-Fu metodi.
Salīdzinājumā ar citām tējām, Oolong tējas lapas satur lielāko ētereļļu daudzumu. Japāņi sauc tēju par ''burvīgām zālēm skaistumam un veselībai''. 

Oolong tējas ietekme uz organismu:
Regulāra Oolong lietošana attīra asinsvadus, veicina asinsvadu sieniņu šķiedraudu nostiprināšanos, veicina to atjaunošanos, līdz ar to uzlabojas ādas stāvoklis, āda kļūst tīrāka un samazinās grumbas. Oolong tēja labi šķeļ taukus, regulē vielmaiņu un palīdz notievēt. Tēja harmonizē nervu sistēmu un emocionālo stāvokli.  Oolong ir vitamīniem bagāta tēja. Regulāras tējas lietošana palēnina novecošanās procesu.
Tējais ir zems kofeīna daudzumu, tēju var lietot neierobežotā daudzumā. 

Tags: oolong