Kā pagatavot Mate tēju?

Publicēts: Tējas Izveidots: 2014-12-18
Kā pagatavot Mate tēju?

Tradicionāli Mate tēja tiek pagatavota traukā Calabase, kas ir izgrebts 100% dabīgs pudeļveida ķirbis un tēja tiek sūkta ar speciālu salmiņa Bombilla palīdzību. To var dzert arī gan aukstu, gan saldinātu ar medu vai cukuru. Uzlējums ir dzeltenzaļā krāsā, garša rūgtena, viegli dūmota, nedaudz saldena ar svaiga koka aromātu.

Pagatavošana:
Tēju ber calabase traukā. Aizsedzot ar plaukstu tā atvērumu, tēju aktīvi sakrata. Trauku turot slīpi, ievieto bambilla sietiņu. Ielej traukā nedaudz aukstu ūdeni, ļauj tējai brīdi atvērties. Tad pielej atlikušo trauka daļu ar siltu, vārītu ūdeni (ne karstāku par 70’C ). Tēja ir gatava dzeršanai. To pašu porciju, papildinot ar 70’C ūdeni, var pagatavot līdz pat 10 reizēm. Pēc tējas baudīšanas, trauku izskalot ar ūdeni un novietot siltā vietā, lai izšūst un kļūst viegls. 


Mate gatavošanas trauks var būt gan mate ķirbītis, gan arī jebkura krūze, taču svarīgākais ir mate sietiņš, caur kuru dzer mate tēju. Ir iespējams pagatavot vairākus uzlējumus, turpinot pievienot vārītu atdzesētu ūdeni.

Trauka Calabase sagatavošana pirms pirmās lietošanas:
- Ieberiet traukā 4 tējk. mate tēju.
- Piepildiet trauku līdz malām ar 70’C karstu ūdeni (nekādā gadījumā karstāku, jo trauks var iesprāgt). 
- Atstājiet ūdeni traukā 12 stundas. Ūdens iesūksies trauka sieniņās, tādēļ pēc iespējas atkārtoti papildiniet to ar karstu ūdeni. 
- Pēc 12 stundām izlejiet ūdeni un rūpīgi iztīriet trauku no iekšpuses. Šim nolūkam nelietojiet asus priekšmetus.
- Novietojiet trauku siltā, bet ne karstā vietā un izžāvējiet to līdz trauks ir atkal sauss un viegls (var novietot uz radiatoriem).
Tagad trauks ir gatavs lietošanai!
- Pēc katras tējas baudīšanas, trauku vienmēr izskalot ar tīru ūdeni un izžāvēt.

Atceries!
- Trauka tīrīšanai nelietojiet nekādus mazgāšanas līdzekļus, izņemot tīru ūdeni.
- Nemazgājiet kopā ar citiem traukiem, kā arī ne trauku mazgājamā mašīnā.
- Katru reizi pēc lietošanas izskalojiet un rūpīgi izžāvējiet trauku, citādi tas var sākt bojāties.

​​